Polski English

Konkurs na koncepcję kolorystyki obiektów

25.05.2017

Radość z wygranej

Dwie toruńskie artystki otrzymały główną nagrodę (10 tys. zł) w konkursie na koncepcję kolorystyki obiektów Centralnej Oczyszczalni Ścieków należącej do Toruńskich Wodociągów.
Podczas wczorajszego uroczystego podsumowania konkursu Joanna Kowalska (z lewej) i Julia Lewandowska odebrały listy gratulacyjne i kwiaty.
Spotkanie z nagrodzonymi odbyło się w patio Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka. To tam, do 20 czerwca, będzie wisiała praca zwyciężczyń oraz wyróżnionego w konkursie Patryka Wyskockiego z Bydgoszczy. Ale nie tylko. Jury zdecydowało o wystawieniu prac Noemi i Arkadiusza Staniszewskich z Gdańska, Patrycki Piskulskiej, Anny Beredy i Dominiki Kubiak (Sępólno Krajeńskie),  a także Anny Wrońskiej z Bydgoszczy i Andrzeja Rucińskiego z Torunia.
Zachęcamy do odwiedzenia tej wystawy!

Link do artykułu i galerii zdjęć zamieszczonej w serwisie miejskim - torun.pl
Link do artykułu - ddtorun.pl


Wizualizacja nagrodzonej pracy autorstwa Juli Lewandowskiej i Joanny Kowalskiej

Jedna z plansz konkursowych nagrodzonej pracy

Patryk Wyskocki z Bydgoszczy został wyróżniony w konkursie

Członkowie Sądu Konkursowego Prof. Anna Bochenek (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy), Dr Hab. Krzysztof Białowicz (z lewej - Uniwersytet Mikołaja Kopernika)

Adam Popielewski (z lewej), dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Torunia, członek Sądu Konkursowego i pomysłodawca konkursu.

Władysław Majewski, prezes zarządu Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. w rozmowie z dziennikarzami
2.05.2017

Poznaliśmy laureatów!


Sąd Konkursowy pod przewodnictwem Profesora Andrzeja Banachowicza z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zdecydował przyznać główną nagrodę w Konkursie na koncepcję kolorystyki obiektów Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Toruniu duetowi: Juli Lewandowskiej i Joannie Kowalskiej.
Wyróżnienie otrzymała praca Patryka Wyskockiego.
Gratulujemy!

Obie koncepcje (zwycięską i wyróżnioną) oraz kilka wybranych prac będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w środę 24 maja o godz. 12.00 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka w Toruniu.
Wszystkich autorów prac przeznaczonych do zaprezentowania na uroczystym podsumowaniu konkursu poinformujemy o tym fakcie w poniedziałek 15 maja.

Toruńskie Wodociągi Sp z o.o., jako organizator, serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu, zarówno I jak i II edycji, za nadesłanie atrakcyjnych rozwiązań plastycznych.

Protokół z posiedzenia Sądu Konkursowego - tutaj
Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. ogłasza

Konkurs na koncepcję kolorystyki obiektów
Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Toruniu
przy ul. Szosa Bydgoska 49


Już wkrótce budynki te będą mogły zmienić się nie do poznania. A wszystko to za sprawą pomysłów plastyków, grafików, architektów i wszystkich chętnych, którzy podejmą wyzwanie. Autor najciekawszej koncepcji otrzyma nagrodę w wysokości  10.000 zł!

Przypomnijmy, że konkurs ogłoszony w 2016 roku został unieważniony. Tym razem członkowie Sądu Konkursowego liczą na to, że pojawią się prace, które zachwycą pomysłowością i rozwiązaniami plastycznymi.

W konkursie chodzi o to, aby elewacje budynków, które witają przyjezdnych od strony Bydgoszczy (jadących szosą DK nr 80), otrzymały nowe, atrakcyjne malowanie. Zanim jednak na oczyszczalni pojawią się ekipy z puszkami farb i pędzlami Spółka - poprzez profesjonalne jury - dokona oceny nadesłanych prac.  Jak określono w  regulaminie: "Wstępnie nie wyklucza się żadnego z możliwych rozwiązań. Jednocześnie organizator – w nawiązaniu do informacji zawartej w opisie celu konkursu -  ma nadzieję, że przesłane na konkurs koncepcje, przy założeniu, że będą traktowały obiekty całościowo, wprowadzą na nich określoną narrację związaną z misją, uzewnętrznieniem ambicji i przekazaniem celów działania Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. ".

Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia, a każdy kto zdecyduje się wziąć w nim udział, będzie korzystał z tych samych materiałów przygotowanych przez organizatora. Do wykonania będzie więc od 5 do 6 plansz przedstawiających elewacje wybranych obiektów (najbardziej widocznych od strony ul. Szosy Bydgoskiej) oraz jeden lub dwa widoki perspektywiczne. Chętni, oprócz przygotowania prac graficznych, będą musieli przedstawić również pisemny opis zawierający uzasadnienie swojej koncepcji.

Jak wygląda harmonogram konkursu?

Na zgłoszenia uczestników (Załącznik nr 4 do Regulaminu konkursu) czekamy
do 17 marca 2017 roku. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 14 kwietnia,
a ogłoszenie wyników do 27 kwietnia, a w przypadku nadania konkursowi dwuetapowej formuły do 25 maja 2017 r.

Zapraszamy!


Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. dziękują za owocną współpracę przy organizacji konkursu
i przyjęcie zaproszenia do grona jurorów Pani Profesor Annie Bochenek, kierownikowi Katedry Sztuk Wizualnych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Adamowi Popielewskiemu, architektowi miasta, dyrektorowi Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Torunia.Materiały konkursowe:
Regulamin konkursu
Załącznik nr 1 - plansze konkursowe
Załącznik nr 2 - schemat rozmieszczenia obiektów
Załącznik nr 3 - dokumentacja fotograficzna obiektów
Załącznik nr 4 - Karta zgłoszenia
Załącznik nr 5 - Karta identyfikacyjna

Biuletyn informacji publicznej
Awarie i planowane wyłączenia
Laboratorium Badania Wody
Biuletyn informacji publicznej
Mapa serwisu, Polityka prywatności © 2002 Toruńskie Wodociągi
Firma Wiarygodna Finansowo ISO